Ubytování v soukromí
CZ EN DE

Volný čas

TURISTIKA V LUHAČOVICÍCH - OKRUH PO VÝHLEDECH

Od května 2016 je v okolí Luhačovic k dispozici nově vyznačená cyklotrasa „OKRUH PO VÝHLEDECH“.Vytrasovaný , vyznačený okruh je určený jak pro nadšené cyklisty, tak pro pěší turistiku.

Délka : 17 km

Obtížnost : střední úrovně

Značení : kovovými šipkami s popisem ve žluté barvě

U zrodu nové trasy stál vášnivý cyklista , František Divoký, který zahajoval oficiální otevření trasy při společné projížďce, která se konala 7. května 2016.

Napojení je z hodně míst, oficiální start je od HOTELU VEGA v Pozlovicích. Od hotelu Vega směrem na nejvyšší bod trasy, vrchol KOMONCE. Sjíždí se ke zřícenině hradu Světlov, krásné výhledy po hřebenu směrem k obci Pradliska, trasa se stáčí směrem k Řetechovu a dále směrem do Luhačovic a pokračuje k přehradě „Jurkovičovou alejí“, popsal Divoký.

Na trase se nachází lavičky k relaxaci. Okruh byl vybudován za podpory hotelu Vega, neziskového spolku cyklotoulky Luhačovice, vysvětlil Divoký. Trasu již absolvovali jak trénovaní, tak netrénovaní, děti, lidé důchodového věku a všichni okruh zvládli.

Mapa vyznačených jednotlivých okruhů

Literatura:

[1] NIKOLA SYNEK ; Luhačovické noviny. Městský dům kultury Elektra Luhačovice.číslo 7/2016. ročníkXXIII.s9 [cit.2016-07-13]